دوشنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۶, ۱۹:۵۱
 

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین: تمرکز فرآیندها در مرکز خدمات سرمایه گذاری موجب تسریع در پاسخگویی به مراجعین می شود

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین:  تمرکز فرآیندها در مرکز خدمات سرمایه گذاری موجب تسریع در پاسخگویی به مراجعین می شود

جلسه بررسی موانع سرمایه گذاری در استان با حضور مهندس عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین ، دکتر منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ، سید محمدعلی قاسمی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان و مدیران کل دستگاههای اجرایی ذیربط در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تشکیل گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی قزوین ، سید محمد علی قاسمی نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در این جلسه ضمن تشکر از همکاری دستگاههای اجرایی ذیربط و با اشاره به جایگاه و نقش مرکز خدمات سرمایه گذاری در توسعه استان عنوان کرد : استان قزوین ظرفیت های بسیار خوبی دارد که با پرهیز از موازی کاری ، تمرکز امور در مرکز خدمات سرمایه گذاری و تعامل بیشتر دستگاههای اجرایی استان قطعا روند سرمایه گذاری تسهیل خواهد شد .
ایشان ضمن ارائه گزارشی در خصوص سرمایه گذاری خارجی در استان افزودند : استان قزوین به جهت جذب سرمایه خارجی موفق به کسب رتبه اول کشوری شد ، لذا این موفقیت باید زمینه ساز تلاش بیشتر در جهت تحقق اهداف پیش بینی شده ، رونق تولید و ایجاد اشتغال گردد .
وی همچنین در خصوص وضعیت سرمایه گذاری در حوزه ی انرژی های نو در استان، خواستار تعیین تکلیف تقاضاهای واصله به مرکز شدند و از دستگاههای اجرایی خواست تا اولویت ها و فرصت های سرمایه گذاری خود را به روز رسانی نمایند .
عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین نیز در  این جلسه با اشاره به اینکه برای حل مسائل کشور نیاز به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف داریم، عنوان کردند دولت به تنهایی از عهده تامین سرمایه مورد نیاز بر نمی‌آید و سیاست نظام نیز استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی و بخش های عمومی غیر دولتی است.
ایشان در این رابطه بر استفاده از روش‌های مختلف تامین مالی داخلی و خارجی و آشنایی هرچه بیشتر مدیران با این روشها تاکید کردند.
زاهدی ادامه داد: کلیه امور مربوط به سرمایه گذاری خارجی و صدور مجوزها میبایست از طریق اداره کل امور اقتصادی و دارایی به عنوان نایب رئیس و دبیر مرکز خدمات سرمایه گذاری پیگیری و مورد اقدام قرار بگیرد تا از هرگونه موازی کاری در این خصوص پرهیز شود.
وی همچنین گفت: پس از شناخت لازم از سرمایه گذاران و بررسی اهلیت آنها نسبت به واگذاری طرح ها و پروژه ها اقدام شود، در واگذاری زمین  قیدمحدودیت زمانی لحاظ شود و این نکته به سرمایه‌گذاران اطلاع داده شود که واگذاری یا خرید زمین به معنای تغییر کاربری و صدور مجوزهای لازم نمی باشد.
استاندار قزوین با تاکید بر الکترونیکی کردن پنجره واحد سرمایه گذاری، گفت: باید همه کارها با الکترونیکی شدن به شتاب لازم برسند تا وقت متقاضیان در دستگاه ها تلف نشود.
زاهدی در پایان خاطرنشان کرد: قزوین استعدادها ، زیرساخت ها و ظرفیت های اقتصادی فراوانی دارد و امیدواریم با پرهیز از بخشی نگری دستگاه ها بتوانیم نقش موثری را در توسعه اقتصادی کشور ایفا کنیم.
شایان ذکر است در این جلسه فرآیند سرمایه گذاری در استان ، آخرین وضعیت جذب سرمایه گذاری خارجی و ظرفیت انرژی های نو در استان مورد بررسی قرار گرفت .
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ۱۳:۵۱
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران می‌باشد.